täydellinen päivä

aamutuulen jälkeen on ollut täydellinen päivä hiihdellä. Ihanat lumikentät, lumiset tunturit, kova hanki, sininen taivas, tyyntä, aurinko, halo, utupilveä. Kaikki ja enemmän mitä voi pyytää.

Ollaan istuttu tauoilla ja nautiskeltu.

Tahattomasti ollaan jäljestetty henkilöä, joka vetää ahkiota ja jonka koira ei hetkeäkään kulje suoraan. Haarakäyntiaskeleista päätellen, suksissa ei ole pitoteippiä.

5 thoughts on “täydellinen päivä

  1. Olette niin eri maailmassa, kuin me tavan tallaajat. 😉 Mie tyydyn iloitsemaan vaikka siitä, että sain tänään pestyksi muutaman ikkunan. Hieno päivä!

  2. Oi miten täydellisen näköinen hanki! Ja näen niin teidät molemmat siinä ahkioiden päällä istumassa ja elämästä nauttimassa 🙂
    Miks mulle tuli tuosta ahkionvetäjästä ja koirasta heti Timo mieleen?

  3. Jännittävää, mitähän kaikkea selviäkään jäljityksen myötä :o)
    Lumi tuossa kuvassa näyttää ihan tekoalustalta, taidatte olla jossain Leppävirran hiihtoputkessa!
    Hyvää pääsiäistä!

  4. 😀
    oikein hyvää pääsiäistä

    Jos kyseessä olisi Timo, olisi hän flunssaisena liian hidas innokkaalle Varrelle, jonka on täytynyt laittaa matka mutkalle – todennäköistä 😉

  5. Jouduin laittamaan kyntteliä pohjaan, koska takkala keräsi lunta sukseen 10 senttisenä kerroksena. Pois kuluminen kesti toivottua kauemmin.

    Mulla on valitettavasti myyräkoira, vaikka piti olla porokoira. Myyränmetsästäjä joutuu juoksemmaan mutkille.

Vastaa

Täytä tietosi alle tai klikkaa kuvaketta kirjautuaksesi sisään:

WordPress.com-logo

Olet kommentoimassa WordPress.com -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Facebook-kuva

Olet kommentoimassa Facebook -tilin nimissä. Log Out /  Muuta )

Muodostetaan yhteyttä palveluun %s

%d bloggaajaa tykkää tästä: